Anunț pentru  organizarea  selecției pentru ocuparea unui post – Cadru Didactic afterschool în cadrul  Proiectului „Standarde pentru Baia Mare – incluziune și integrare fӑrӑ discriminare” –  POCU/18/4/1/101688  depus în cadrul Programului Operațional Capital Uman 2014-2020.

Anunț pentru  organizarea  selecției pentru ocuparea a unui post Cadru Didactic afterschool în cadrul  Proiectului „Standarde pentru Baia Mare – incluziune și integrare fӑrӑ discriminare” –  POCU/18/4/1/101688  depus în cadrul Programului Operațional Capital Uman 2014-2020.

1. Principalele atribuții prevăzute în fișele de post sunt:

Cadru didactic afterschool:

Participă la implementarea subactivităților: Asigurarea implementării subactivităților:

3.1. Furnizarea de hrana calda zilnica la toti copii inclusi in grupul tinta in zilele in care acestia frecventeaza sistemul de educatie.

4.2. Furnizarea de servicii alternative si/sau complementare activitatii de educatie de tipul afterschool/scoala de dupa scoala pentru toti cei 230 de copii din grupul tinta.

2. BIBLIOGRAFIE

– Selecție- Sectiuni Cerere Finantare

-Metodologiei de organizare a Programului „Şcoala după școală”, aprobată prin Ordinul ministrului educaţiei, cercetării, tineretului şi sportului nr. 5349/07.09.2011, cu modificările și completările ulterioare

Extras-Sectiuni-Cerere-finantare-101688